Na našem webu jsme hračky rozdělili do 3 kategorií – hračky pro malé psy, hračky pro střední psy a hračky pro velké psy. To, jestli je například váš pes malý nebo střední, však může být sporné. Pojďme si proto blíže ukázat, jak bylo toto rozdělení kategorií míněné.

Hračky pro malé psy

Za malé psy považujeme drobná plemena do 25 cm v kohoutku. Obvykle se jedná o nelovecká, nebojová společenská plemena. Preferují spíše objemově menší a lehké hračky.

Může se jednat například o čivavy, yorkshirské teriéry, pražské krysaříky a jiná podobná plemena včetně voříšků.

Tato kategorie hraček je zároveň vhodná pro štěňata.

Pro tyto pejsky je vhodná malá velikost psích postýlek.

Hračky pro středně-velké psy

Za středně-velká plemena považujeme pejsky od 25 cm do 50 cm v kohoutku. V mnoha případech se jedná o lovecká a ovčácká plemena. Jejich hračky by měly být o něco větší, ale zároveň i o něco odolnější než u malých psů.

Mezi reprezentanty této kategorie můžeme řadit bígly, foxteriéry, Parson Rusell Teriéry, Jack Rusell Teriéry, kólie, kokršpaněly, chrty a jiná podobná plemena včetně voříšků.

Pro tyto pejsky je vhodná malá velikost psích postýlek.

Hračky pro velké psy

Za velké psy považujeme plemena s výškou v kohoutku vyšší než 50 cm. Častokrát mezi ně patří teriéři typu bull, hlídací a ohařská plemena. Jejich nároky na pevnost hraček jsou opravdu vysoké. Zároveň preferují hračky, které jsou o něco větší. Zvláště pokud se o ni chtějí přetahovat s jiným pejskem.

Mezi tyto psy řadíme boxery, německé ovčáky, teriéři typu bull, velké chrty, labradory, zlaté retrívry, dogy a jiná podobná plemena včetně voříšků.

Pro tyto pejsky je vhodná velká velikost psích postýlek.

 

Návod na výběr psích hraček pro vlastníky bull plemen

Stále nevíte, které hračky jsou nejpevnější?

Následující podstrana by vám měla pomoci vybrat psí hračky, které jsou doopravdy odolné.

Pamlskovník pro pejskaře - modrý s hvězdičkami

Jak vybrat správný pamlskovník?

Pamlskovníky narozdíl od hraček nevybíráte podle velikosti psa, ale podle velikosti zapínacího pásu. V současné době máme v nabídce následující 2 typy pamlskovníků:

Pamlskovníky s krátkým pásem – hodí se pro lidi s objemem pasu do 105 cm

Pamlskovníky s dlouhým pásem – hodí se pro lidi s objemem pasu od 106 cm do 140 cm

Pokud si nejste jisti tím, kterou velikost pamlskovníku vybrat, doporučujeme zvolit pamlskovník s dlouhým pásem. Ten si můžete stáhnout i pod zmíněných 106 cm. Jedinou nevýhodou může být, že při přílišném stažení bude pamlskovník plandat.

Potřebujete poradit s výběrem psí hračky? Kontaktujte nás

Odpověď můžete očekávat do 1 pracovního dne.


    Souhlasím se zpracováním osobních údajů dle Nařízení EU 2016/679